Stanislav Gaj

Kdo jsem

Kdo jsem

Seznamte se s mým příběhem, zkušenostmi a dovednostmi.

stanislav-gaj-211
O mně

Jsem zkušený strategický manažer

Mou specializací je řízení obchodní firmy s primárním zaměřením na online trh v propojení s pobočkovou sítí. Díky svému více než 15letému působení v tom nejprogresivnějším segmentu trhu – prodeji počítačů – vím, že vždy byl, je a bude o krok před ostatními, a proto mohu s náskokem před konkurencí aplikovat své zkušenosti i do dalších segmentů trhu. Mou hlavní předností je komplexní pohled na řízení firmy na základě byznys plánu, který připravím a přenesu na celou firmu. Nemám rád střelbu naslepo. Jedině tu plánovanou s měřitelnými předpoklady a dopady do P&L.

Proto umím velmi dobře nastavit, řídit a rozvíjet byznys model jak z pohledu zákazníka, který se rád a pravidelně bude vracet, tak z pohledu majitele společnosti, která chce být stabilní a vykazovat rostoucí zisk. Jen díky správně vybudované a dobře pochopené organizační struktuře a vyváženému týmu lidí, může firma fungovat.

Během své dosavadní kariéry jsem si prošel všemi pozicemi od skladníka, až po ředitele. Mým cílem je pomáhat lidem okolo sebe, dosahovat cílů a zlepšovat se. Pokud se zlepšuje tým, zlepšuje se s tím i zároveň celá firma a její výkonnost.

0

Rok, kdy jsem začal svou manažerskou cestu.

0 mld. Kč

Je roční obrat společnosti CZC.cz v roce 2013, kterého jsem pomohl dosáhnout.

Historie

Můj osobní rozvoj

2021 - současnost

Zahájena spolupráce s eshopem www.jarabak.cz specialista na dům a zahradu
Mým úkolem je pomoci společnosti vyrůst řízeně na 1mld obratu, vybudovat organizační strukturu a plnohodnotný samostatný manažerský tým top managementu.

2020

Zahájena spolupráce se společností Creative Dock a.s
Kde jsem dosud pomáhal spustit 5 startup projektů. Od roku 2021 řídím projekt Domysobě (domysobe.cz) - fotovoltaika pro bytové domy a SVJ.

2017

Spuštění internetové Galerie TOGA
Specialista na Olbrama Zoubka. Jediná opravdu online galerie, která má nabízená díla fyzicky k dispozici. V roce 2022 nejsledovanější Galerie na Facebooku.

2016-2018

V těchto letech jsem si vzal mateřskou dovolenou a pečoval o 3 děti.

2015

Ředitel společnosti i4wifi a.s.
Tvorba oragnizační struktury, reorganizace obchodního týmu a organizace nového byznys streamu EVbike.cz. Ukončeno z důvodu umrtí v rodině.

2011-2014

Jednatel CZC.cz
Mé další působení ve společností pokračovalo na pozici jednatel, během které jsem měl na starosti nové strategické příležitosti pro růst a rozvoj společnosti. Vybudoval jsem strukturu reportingu a kontrolingu klíčových procesů pro řízení TOP managementu společnosti. Dále jsem zajistil získání www.asus.as a značkového showroomu ASUS, což vedlo k získání pozice TOP2 v sortimentu ASUS v ČR. Také jsem zajistil včasné dokončení rozšíření centrály CZC.cz v hodnotě 20 mil. Kč a navíc s úsporou 2 mil. Kč. Tyto kroky mimo jiné vedly k navýšení obratu o 10% - 100 mil. Kč.

2009-2011

Ředitel obchodu/Jednatel CZC.cz
Mé další působení ve společnosti CZC.cz pokračovalo na pozici ředitel obchodu/jednatel. Během této doby jsem vybudoval pobočkovou síť CZC.cz: otevření 5 poboček v Praze, během kterého jsem připravil manuál pro budování dalších poboček. Dnešním výsledkem mé práce je 60+ poboček po celé ČR. Dále jsem identifikoval příležitost pro růst zisku společnosti až o 25% pomocí dodavatelských bonusů a navýšil zisk společnosti o 30 mil Kč. Také jsem zajistil restart růstu společnosti a navýšil obrat z původních 750 mil. Kč na 1 000 mil. Kč.

2001-2009

Ředitel společnosti CzechComputer s r.o.
V rámci mého působení v této společnosti jsem se podílel na jejím aktivním rozvoji:
- Z malého 7 cíleného týmu se stal pomocí definice byznys modelu a vytvoření organizační struktury a směrnic 150 členný tým s procesy, zodpovědnostmi a kompetencemi.
- Zajistil jsem nasazení nového informačního systému pomocí vytvoření zadání, řízení dodávky IS, jeho implementaci od 1.1.2004 a následně optimalizace, což vedlo k lepší efektivitě celého obchodu.
- Dalšími důležitými milníky mé působnosti jsou zlepšení efektivity obsluhy zákazníků pomocí stavby centrály v Praze, zrychlení dodávek zboží pomocí výstavby logistického centra společnosti v hodnotě 18 mil. Kč a realizace prvního prodejního showroomu CZC.cz.
- Tyto kroky vedly k růstu obratu společnosti z původních 70 mil Kč na 750 mil. Kč.

1997-2001

Manager obchodu Praha LIBRA Electronics s r.o.
Během mé působnosti v LIBRA ELectronics s.r.o. jsem řídil obchodní tým pražské pobočky společnosti. Vybudoval jsem bázi stálých zákazníků a zajistil růst obratu společnosti. Také jsem s týmem pomocí řízení statistik a důrazu na růst počtu klientů dosáhl nejvyššího obratu pobočky v její historii.
Moji klienti

Děkuji za důvěru

Reference

Seznamte se s mými největšími úspěchy.

Standa je jako trenér se zrcadlem v tělocvičně. Vždy odráží nezkreslenou realitu našeho podnikání a trpělivě s námi cvičí abychom byli silnější, samostatnější a šli si za svými cíli.
Tomáš Bílek
ředitel Jarabák, s.r.o.
U Standy jsem si vždy cenil jeho komplexního pohledu na věc. Dokázal každou věc posoudit ze všech potřebných pohledů a navrhnout nejlepší možné řešení
Josef Matějka
majitel CZC.cz

Galerie TOGA

Založil jsem největší prodejní sbírku díla Olbrama Zoubka v Česku – Galerie TOGA. Vzhledem k mým zkušenostem internetového byznysu jsem se rozhodl, že něco ze světa e-commerce zkusím přenést do světa umění. V současné době v nabídce online galerie najdete nejen díla Olbrama Zoubka, ale i díla dalších českých renomovaných umělců.

Chcete se pobavit o vaší společností?

Vyplňte formulář níže a já se vám ozvu co nejdříve.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů